Menu główne

logo4x4Błotnofundacja pzuGmina Nowogard

 

 

 

 

2015 12 21 spotkanie podsumowujaceW dniu 16.12.2015 r. w Szkole Podstawowej w Błotnie odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące  trwający od czerwca br. projekt „ Spotkania z kulturą”.   Celem głównym projektu było:  Ułatwienie dostępu do uczestnictwa w kulturze  wysokiej uczniom w wieku 9-11 lat , ze Szkoły Podstawowej w Błotnie poprzez organizację 6 wyjazdów  do Szczecina do placówek kulturalnych w okresie od 01.06.2015 r. do 31.12.2015 r.

Jako koordynator projektu miałam przyjemność realizować zamierzenia projektu wspólnie z partnerem tj. SP w Błotnie. Korzystając z okazji chcę  podziękować dyrektorowi Tomaszowi Żelazowskiemu oraz nauczycielkom : Ewie Radeckiej , Alicji Bartosik i Dorocie Marynowskiej za wzorową współpracę, wsparcie i zaufanie jakim mnie obdarzyli. Serdeczne podziękowania kieruję również do uczniów, dla których udział w projekcie był jak mówili  „czymś niezapomnianym, wspaniałym”, czemu dali wyraz przygotowując ciekawe prezentacje multimedialne , które były prezentowane podczas podsumowującego spotkania , zatytułowanego „ Ścianka wspomnień”.

 Przypominaliśmy sobie „ te dni” kiedy dwukrotnie zasiadaliśmy na widowni aby wysłuchać uroczystych koncertów w Filharmonii Szczecińskiej , przyglądaliśmy się eksponatom w Muzeum Narodowym. Cofnęliśmy się w czasie do dawnych lat , oglądając stare tramwaje i samochody w Muzeum Techniki i Komunikacji. Po przedstawieniu w Pleciudze braliśmy udział w ciekawych warsztatach teatralnych oraz przeżyliśmy niezapomniane chwile podczas zwiedzania interaktywnej wystawy pt. Miasto Nauki. Dziękuję Fundacji PZU i Gminie Nowogard  za wsparcie finansowe projektu. Podziękowania kieruję również do rodziców za przygotowanie smakowitych wypieków , którymi mogliśmy się delektować do woli , osładzając sobie szybko płynące chwile  ostatniego , wspominkowego spotkania.

 Stowarzyszenie  4x4 „ Offroad Faktory” jest dumne z tego , że nasz projekt został doceniony przez Fundację PZU i jako finalista konkursu „ PZU z kulturą” mogliśmy wspólnie z naszym partnerem SP w Błotnie  sprawić dzieciakom ogromną frajdę a tym samym wpisać się w trend najlepszej, najbardziej efektywnej  formy edukacji , czyli takiej, która nie tylko wyposaża młodego człowieka w wiedzę ale jednocześnie pozwala doświadczać i sprawia radość.

W imieniu Nowogardzkiego Stowarzyszenia 4x4 „ Offroad Factory”

Koordynator projektu „ Spotkania z kulturą”

Beata Brodzka

Projekt realizowany przez Nowogardzkie Stowarzyszenie 4x4 " Offroad Factory”

 w partnerstwie ze Szkołą Podstawową w Błotnie w ramach programu

 „PZU z kulturą” edycja 2015 dofinansowany przez  Fundację PZU i Gminę Nowogard.