Menu główne

Projekt realizowany przez Stowarzyszenie dla Dzieci Niepełnosprawnych „Serduszko” w okresie  od maja do grudnia 2015r. dofinansowany w ramach współpracy z Fundacją PZU z programu „PZU z Kulturą”- edycja 2015 oraz współfinansowany przez Gminę Nowogard, którego celem było ułatwienie 30-ciorga dzieciom (15 dzieciom niepełnosprawnym i ich rodzeństwu)  dostępu do szeroko pojętej kultury.

Uczestnicy projektu z pierwszą wizytą zawitali do Opery, gdzie z „Alicją w Krainie Czarów” przenieśli się w inspirującą opowieść o walce dobra ze złem. Z drugą wizytą wybrali się do muzeum w Świnoujściu, gdzie poznali historię rybołówstwa morskiego i mieli okazję obejrzeć świat żywej rafy koralowej. Następnie wybrali się do Międzyzdrojów i zwiedzili w Muzeum Przyrodniczym prezentowane ekspozycje obrazujące różnorodność przyrody oraz w Wolińskim Parku Narodowym - rezerwat żubrów. Z kolejną wizytą zjawili się w Teatrze Lalek „Pleciuga” w Szczecinie i z „Tygryskiem i Kapitanem Morganem” wyruszyli w świat wspaniałych przygód, poznając odpowiedzialność, uczciwość i przyjaźń. Kolejny wyjazd odbył się do Oceanarium w Kołobrzegu, gdzie uczestnicy obejrzeli prezentowane okazy tropikalnych gatunków ryb w zachwycającej scenerii środowiska wodnego. W Muzeum Figur Woskowych spotkali się z postaciami z wosku przedstawiającymi osoby znane z życia publicznego. ze świata polityki, filmu, muzyki i bajek. Po takich zadziwiających i niesamowitych wizytach zaproszeni zostali do Filharmonii na koncert pt. „Śpiewająca Polska” To niecodzienne widowisko odbiło się śpiewnym echem w grupie. Na zakończenie wizyt w ośrodkach kultury został wybrany  bajkowy spektakl „Piotruś Pan”, który przeniósł widzów w magiczny świat baśni. Panująca wyjątkowa atmosfera i  magiczny klimat udzielał się wszystkim uczestnikom.

Udział w projekcie umożliwił im obcowanie ze światem kultury, co wpłynęło na wzbogacenie ich niełatwego, codziennego życia i dostarczyło niezapomnianych wrażeń i przeżyć. 

    Gmina Nowogard
logo fundacja pzu  logo serduszko