NFOP - NFOP

logo4x4Błotnofundacja pzuGmina Nowogard

Spotkania z kulturą

Cel naszej kolejnej wycieczki – Muzeum Narodowe w Szczecinie. W trakcie trwania 60 minutowej lekcji zatytułowanej „Moja pierwsza wizyta w muzeum” dowiedzieliśmy się dlaczego gromadzi się i chroni zabytki kultury a także w jaki sposób są przechowywane i konserwowane. Mieliśmy okazję podziwiać i rozmawiać o wybranych eksponatach oraz o tym, że savoir – vivre obowiązuje również w muzeum. Podróż w czasie rozpoczęliśmy od antycznej Europy aby przypomnieć sobie niektóre mity i postacie z tamtego okresu. Następnie krokiem milowym przenieśliśmy się do współczesnej afrykańskiej wioski gdzie mogliśmy z bliska przyjrzeć się kulturze i tradycji ludów Lobi i Somba.

Bardzo dziękujemy Pani Dorocie Baumgarten – Szczyrskiej za profesjonalne poprowadzenie lekcji oraz za pełną atrakcji wędrówkę po arkanach sztuki, dzięki której przekonaliśmy się, że aktywne zwiedzanie muzeum to godna uwagi propozycja łącząca w sobie zabawę z nauką czyli przyjemne z pożytecznym.

Projekt realizowany przez Nowogardzkie Stowarzyszenie 4x4 " Offroad Factory” w partnerstwie ze Szkołą Podstawową w Błotnie w ramach programu „PZU z kulturą” edycja 2015 dofinansowany przez Fundację PZU i Gminę Nowogard.

© Meet Gavern - Free Joomla! 3.0 Template 2021