Menu główne

2015 10 26 filharmonialogo4x4logo blotnoDnia 05 października br. odbył się drugi wyjazd do Szczecina w ramach projektu "Spotkania z kulturą", który realizowany jest przez Nowogardzkie Stowarzyszenie 4x4" Offroad Factory" w partnerstwie ze Szkołą Podstawową w Błotnie.
Wraz z  dziećmi ze SP w Błotnie odwiedziliśmy Filharmonię Szczecińską im. Mieczysława Karłowicza. Przygoda z muzyką poważną rozpoczęła się interaktywnym koncertem pt. " DoNuta taktuje- Na trzy"w wykonaniu kwintetu dętego, który tworzyli muzycy grający na: flecie, oboju, klarnecie , waltorni i fagocie.  Dzieci zasiadające na widowni w sali kameralnej zwanej księżycową z pomocą moderatorki prowadzącej warsztaty zapoznały się z budową każdego z instrumentów oraz uczyły się rozróżniać brzmienie każdego z nich. Było sporo dobrej zabawy i śmiechu. Filharmonicy udowodnili, że muzykę poważną można polubić za co słuchacze odwdzięczyli się niejednokrotnie rzęsistymi brawami.

Po koncercie nadszedł czas na zwiedzanie. Dzieci mogły obserwować muzyków kończących próbę w sali symfonicznej zwanej złotą, obejrzały wystawę pt. "Namiętności"  mieszczącą się w holu na ostatnim piętrze. Następnie wybraliśmy się na spacer.
Z perspektywy Wałów Chrobrego podziwialiśmy panoramę Szczecina. Miasto spowite we mgle prezentowało się wyjątkowo romantycznie. Mieliśmy okazję przyglądać się pracy twórczej malarza , który  uwieczniał na płótnie budynek Muzeum Narodowego. Po krótkiej rozmowie z artystą kontynuowaliśmy spacer, który zakończył się obiadem.
Projekt realizowany przez Nowogardzkie Stowarzyszenie 4x4 "Offroad Factory" w partnerstwie ze Szkołą Podstawową w Błotnie w ramach programu „PZU z kulturą” edycja 2015 dofinansowany przez  Fundacje PZU i Gminę Nowogard    

logo fundacja pzu   logo nowogard male