Menu główne

1 pomorze zachodnie

3 FIO

2 karr

 2015 10 16 logo dolne

 

 Za nami cztery spotkania- warsztatów kulinarno- integracyjnych zrealizowanych  w ramach projektu pn. „Kolej na olej”, którego celem jest:

- podnoszenie umiejętności kulinarnych ze szczególnym uwzględnieniem tradycji i kultury regionu.
- zwiększenie aktywizacji kulturalnej społeczności wiejskiej dzięki rozwijaniu kulinarnej pasji.
- polepszenie integracji społeczności wiejskiej poprzez nabycie umiejętnościkomunikacyjnych ze szczególnym uwzględnieniem dialogu międzypokoleniowego.

Kolej na olej
Podczas warsztatów dzielnie tłoczymy olej i bawimy się przy tym znakomicie. Poznajemy się wzajemnie, wymieniamy wiedzą i doświadczeniem. Uczestnicy projektu  " Kolej na olej", to entuzjaści zdrowego stylu życia i aktywni członkowie społeczności lokalnej ale nie tylko. Mieliśmy okazję gościć na jednym ze spotkań Ryśka, muzyka, który przyjechał do nas z dalekich Chin. Umilał nam warsztaty grając na skrzypcach a my delektowaliśmy się wygrywanymi z wirtuozerią dźwiękami, degustując przy tym wytłoczony na zimno olej sezamowy, który ze świeżo wypieczonym razowcem smakował wybornie. 

Warsztaty odbywają się w Ośrodku Dydaktyczno - Edukacyjnym " Zielona Kuźnia" w Płotkowie oraz w siedzibie naszego stowarzyszenia w Błotnie.

Realizator projektu: Grupa nieformalna

Opiekun: Nowogardzkie Stowarzyszenie 4x4 „Offroad Faktory”

„Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich”.