Menu główne

 szkolenie - Księgowy Ekonomii SpołecznejUWAGA, UWAGA zmiana przepisów w zakresie księgowości!
Czy wiesz, że od 5 września 2014r.obowiazują nowe zasady rachunkowości dla organizacji pozarządowych tj. m.in. fundacji, stowarzyszeń nieprowadzących działalności gospodarczej?
Czy wiesz, że ustawa definiuje organizacje pozarządowe jako jednostki mikro?
Czy wiesz, że ustawa wprowadza możliwości uproszczonego sprawozdania finansowego dla jednostek mikro?
O tym i więcej o rachunkowości podmiotów i organizacji pozarządowych dowiesz się na szkoleniu zat.

KSIĘGOWY PODMIOTÓW EKONOMII SPOŁECZNEJ I ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH
Szkolenie odbędzie się w dniach 20-22.02.2015r. w Szczecinie

zmiana terminu szkolenia nowy termin: 27.02-01.03.2015r

CEL SZKOLENIA:
Szkolenie ma na celu praktyczne przygotowanie uczestników zajęć – organizacji pozarządowych - do prowadzenia księgowości po zmianach przepisów, przekształcenia zakładowego planu kont do zmienionych przepisów oraz sporządzenia prawidłowego/uproszczonego sprawozdania finansowego .Omówione zostaną rozwiązania bieżących problemów występujących w praktyce oraz właściwe interpretacje przepisów w zakresie rachunkowości PES.

PROGRAM SZKOLENIA:
1.Aktualne ( po zmianie z dnia 05.09.2014r) podstawy prawne prowadzenia rachunkowości w podmiotach ekonomii społecznej, organizacjach pozarządowych.
2. Najważniejsze problemy dotyczące rachunkowego ujęcia realizacji celów statutowych w ramach działalności pożytku publicznego:
a) źródła finansowania poszczególnych typów działalności organizacji – nieodpłatnej, odpłatnej i gospodarczej;
b) kalkulacja przychodów i kosztów w ramach działalności odpłatnej;
3. Praktyczne omówienie przychodów i kosztów oraz ustalanie wyniku finansowego w podmiotach ekonomii społecznej i organizacjach pozarządowych.
4. Wyodrębnienie wyniku finansowego działalności nieodpłatnej, odpłatnej i gospodarczej.
5. Sprawozdanie finansowe: sporządzenie bilansu, rachunku wyników( wariant porównawczy).
6.Praktyczne opracowanie informacji dodatkowej, jako uzupełnienia do sprawozdania finansowego.

PROWADZĄCA: Emilia Kowalska
Doświadczony wykładowca i trener z zakresu, sprawozdawczości finansowej i merytorycznej podmiotów ekonomii społecznej; certyfikowany księgowy; praktyk w dziedzinie rachunkowości organizacji pozarządowych, aplikowania i rozliczania dotacji POKL i ofert na zadanie publiczne, kształtowanie/ opracowywanie strategii rozwoju organizacji pozarządowych, w tym prowadzenie odpłatnej działalności pożytku publicznego i działalności gospodarczej przez podmioty ekonomii społecznej.

Uwaga: na szkolenie proszę zabrać kalkulatory oraz dokumenty księgowe, na podstawie których PAŃSTWO sporządzą własne sprawozdania finansowe.
Zgłoszenia należy przesyłać do dnia 18.02.2015 roku do Lokalnego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Nowogardzie, Plac Wolności 1,72-200 Nowogard skanem lub faxem.
Więcej informacji udzielanych jest pod nr tel: 91 39 27 240, pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W załączeniu: formularz zgłoszeniowy